Jak nařasit záclonu nebo závěs

JAK NAŘASIT ZÁCLONU NEBO ZÁVĚS

 

Řasící stuhy nejsou žádnou novinkou, ale pro mnohé je toto neznámá věc. Řasící stuhy nebo pásky, jak se jim také říká slouží k jednoduchému nařasení záclony nebo závěsu. Jde vlastně o usnadnění práce, abyste složitě nemuseli řasit záclonu nebo závěs. Stuha vám krásně stejnoměrně záclonu nařasí pouhým stáhnutím šňůrek, které jsou v ní obsaženy.

 

Řasící stuhy jsou dostupné v různých šířkách, na záclony se používájí většinou širší, tak aby se pak záclona dala navléct na garnýž, díky tunýlku, který se vytvoří jejím našitím. Mnoha řasící pásek obsahuje také očka pro stropní zavěšení na kolejničky s háčky.

 

Pro blackout závěsy nebo látky, je lepší zvolit širší řasící pásku, protože u těch tenších nejde nařasení, tak dobře vidět, díky tomu, že látka je pevnější a těžší.

 

 

ŘASENÍ

Opatrně povytáhněte konce šnůrek řasící pásky, tak aby všechny vyčuhovaly, nejlépší je všechny je zauzlit do jednoho uzlíku, tak aby se povytažením nevypáraly. Pak můžete opartrně začít stahovat. Můžete stáhnout záclonu buď z jedné strany, nebo z obou stran. Pokud jste se stahováním hotovi, můžete si šnůrky zauzlit, tak aby se Vám záclona nerozjížděla, ale není to nutnost.

Přebytečné niťě na koncích pak zamaskujete za záclonou nebo přicvaknete žabkou, tak aby nebyly vidět.